Drodzy Czytelnicy Adrienne von Speyr,

nazywam się Magdalena Żyła, jestem absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Teologicznego Uniwerystetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Obecnie trwające badania w ramach doktoratu poświęcam mistyce Adrienne von Speyr, na temat której napisałam również swoją pracę magisterską z teologii. Mam przyjemność mieszkać i pracować w Krakowie. Z Miastem Miłosierdzia związane jest właściwie całe moje dorosłe życie.

Adrienne von Speyr fascynuje mnie od kilknastu lat. Jestem głęboko przekonana, że Pan Bóg powiedział coś istotnego do nas, do Kościoła w XX i XXI wieku właśnie przez tę kobietę i jej nadprzyrodzoną misję, której towarzyszył jeden z najwybitniejszych teologów naszych czasów, jezuita i kardynał Hans Urs von Balthasar (zm. 1988). Ich współpraca wpisuje się w znaną od wieków zasadę, że mistyka często „tłumaczy” Kościołowi teolog, z którym łączy go podwójne powołanie, by wspomnieć tak bliską nam św. s. Faustynę i bł. ks. Michała Sopoćkę. Przywołany Hans Urs von Balthasar uważał, że w pismach Adrienne von Speyr jest duchowa strawa dla całych pokoleń. Całkowicie zgadzam się z jego słowami. Za cel stawiam sobie postawienie choć małego kroku w celu uczynienia spuścizny tej niezwykłej mistyczki bardziej znaną i dostępną Kościołowi katolickiemu w Polsce.

Mam nadzieję, że niniejsza witryna okaże się polskiemu Czytelnikowi pomocna w poszukiwaniach duchowych i intelektualnych. Zapraszam do kontaktu, można nadsyłać informacje o opublikowanym właśnie tekście naukowym czy publicystycznym, świadectwa, własne refleksje. Będę też wdzięczna za opinie i uwagi krytyczne.

Wkrótce ruszy specjalny formularz kontaktowy.

[Edit: póki nie ma formularza, zapraszam do kontaktu przez adres mailowy: magdalena.anna[at]poczta.onet.pl. Dla niewtajemniczonych: żeby mail doszedł, trzeba wstawić @ zamiast [at], to taki zabieg, żeby chociaż trochę ograniczyć spam.]