Drodzy Czytelnicy Adrienne von Speyr,

poniżej wklejam link do audycji „Dobre Książki” pani Anny Łoś, w której miałam zaszczyt prawie rok temu rozmawiać razem ze Stanisławem Banasiem, świeckim dominikaninem, na temat teologii Hansa Ursa von Balthasara, a także Adrienne von Speyr, gdyż tych dwóch osób i misji nie da się od siebie oddzielić.

W „Dobrych Książkach” spotkanie – nie z nowością , ale z „białym krukiem”. „Serce świata” to poetycka, pełna uniesień książka młodego Hansa Ursa von Balthasara, dedykowana ludziom młodym.

Rozmowa została opublikowana pod datą 2022.05.26 i nazywa się: „Serce świata” Hansa Ursa von Balthasara – dedykowana ludziom młodym. Niestety, z jakiegoś niejasnego powodu nie jestem w stanie pobrać linku bezpośrednio do niej, dlatego zaprszam do odwiedzenia strony „Dobrych książek” i odszukania naszej rozmowy z listy, a przy okazji zapoznania się z innymi wartościowymi audycjami znakomitej dziennikarki, jaką jest pani Anna.

Przejście do listy audycji tutaj.

O „Dobrych Książkach”:

W czwartkowym wydaniu „Dobrych książek” na spotkanie zaprasza Anna Łoś. Sięgać będziemy do książek nie zawsze obecnych w szerokim obiegu czytelniczym. Mówi się o nich często, że są trudne i wymagające, pisane językiem zarezerwowanym dla wąsko pojętych specjalistów. Jednak książki z pogranicza filozofii, teologii, szeroko pojętej duchowości są pasjonujące. Wymagają namysłu, ale potrafią zmienić nasze codzienne postrzeganie świata. Gośćmi programu będą ich autorzy, tłumacze, ale to przede wszystkim Państwa zapraszamy, by odkrywać i poznawać „nowe światy” i szukać własnych dróg.

Rozmowa w Radiu Kraków odbyła się z kolei dzięki spotkaniu Fuga wiary,  zorganizowanemu przez Stanisława Banasia w ramach dominikańskiego „areOPagu wiary”. Miałam wówczas przyjemność rozmawiać z krakowskim teologiem, ks. dr. Krzysztofem Porosłą oraz panią Urszulą Poprawską, pracownikiem PAN-u i tłumaczką „Serca świata” von Balthasara.