Drodzy Czytelnicy Adrienne von Speyr,

nazywam się Magdalena Żyła, jestem absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Swój doktorat z teologii poświęciłam mistyce Adrienne von Speyr. Ta postać interesuje mnie od kilkunastu lat. Jestem przekonana, że Pan Bóg powiedział coś istotnego do nas, do Kościoła w XX i XXI wieku właśnie przez tę świecką kobietę i jej nadprzyrodzoną misję, której towarzyszył jeden z najwybitniejszych teologów naszych czasów, jezuita i kardynał Hans Urs von Balthasar (zm. 1988).

Ich współpraca wpisuje się w znaną od wieków zasadę, że mistyka często „tłumaczy” Kościołowi teolog, z którym łączy go podwójne powołanie, by wspomnieć tak bliską nam św. s. Faustynę i bł. ks. Michała Sopoćkę.

Przywołany Hans Urs von Balthasar uważał, że w pismach Adrienne von Speyr jest

duchowa strawa dla całych pokoleń.

Całkowicie zgadzam się z jego słowami. Za cel stawiam sobie zrobienie małego kroku w celu uczynienia spuścizny tej niezwykłej mistyczki bardziej znaną i dostępną Kościołowi katolickiemu w Polsce.

Mam nadzieję, że niniejsza witryna okaże się polskiemu Czytelnikowi pomocna w poszukiwaniach duchowych i intelektualnych. Zapraszam do kontaktu przez adres mailowy: magdalena.anna [at] poczta.onet.pl.

Dla niewtajemniczonych: żeby mail doszedł, trzeba wstawić @ zamiast [at], to taki zabieg, żeby chociaż trochę ograniczyć spam.

 

UWAGA!

Od maja 2023 r. wróciłam na portal Facebook z nowym profilem Adrienne von Speyr (poprzedni został bezpowrotnie skasowany).

Zapraszam na: https://www.facebook.com/vonspeyr

Bądźmy w kontakcie! 🙂